• I LO im Marii Skłodowskiej-Curie w Hajnówce
  • Tel: 85 682 27 80
  • sekretariat@1lohajnowka.pl

Zrób sobie zdjęcie z książką

„Zrób sobie zdjęcie z książką” to tytuł konkursu bibliotecznego, który odbył się w grudniu w naszej szkole. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do czytania książek.
Wprawdzie do biblioteki nadesłano niewiele prac, ale są one bardzo ciekawe, świadczą o talentach i pomysłowości i pokazują, że temat książki jest bliski naszym uczniom.

Zdjęcie Kacpra Dudicza z kl. 2 opw pozwoliło nam przenieść się do świata z „Metra 2033” Dmitra Glukhovskiego, świata po wybuchu bomby jądrowej, w którym tylko garstce ludzi udało się uciec do podziemi moskiewskiego metra. Jest to tak straszna wizja, że cieszymy się, że tę rzeczywistość możemy przeżywać jedynie w wyobraźni.

Zosia Bagińska z klasy 1a i Patrycja Kuczko z 2a przekonują nas, że książki można czytać w pozycji tak nietypowej - głowa na dole, nogi na górze. Jednak nie zalecamy tej pozycji wszystkim.

Diana Andrzejewska i Julia Wiertel z klasy 1 a postawiły na czytanie zespołowe, gdy czuje się, choćby tylko plecami, bliskość przyjaznej duszy.

Maja Krysztofiak z klasy 3 a na swoim zdjęciu udowodniła, że czytanie jest możliwe nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Za przesłane zdjęcia uczniowie otrzymali nagrody książkowe.
Bardzo dziękujemy za włączenie się w działania promujące czytelnictwo i zapraszamy do udziału w następnych.

Czekamy również na Wasze pomysły na ciekawe sposoby zachęcania do czytania książek!!!

Celina Orzechowska