• I LO im Marii Skłodowskiej-Curie w Hajnówce
  • Tel: 85 682 27 80
  • sekretariat@1lohajnowka.pl

Nasi uczniowie na Targach Służby i Pracy

Dnia 17 marca 2023 r. uczniowie klas I i II OPW naszej szkoły wraz z wychowawcami uczestniczyli w Wojskowych Targach Służby i Pracy w Wysokim Mazowieckiem. Kadeci zapoznali się z informacjami o rekrutacji do Sił Zbrojnych. Dowiedzieli się przede wszystkim, na czym polega dobrowolna zasadnicza służba wojskowa – kto może podjąć to wyzwanie, jak wygląda procedura powołania, na jakie korzyści może liczyć osoba aplikująca do DZSW.

Dzień spędzony z wojskiem obfitował w wiele atrakcji. Osoby, które myślały o konkretnych formacjach mogły bezpośrednio spotkać się i porozmawiać z żołnierzami. Podczas targów prezentowały się m.in. Dowództwo Generalne RSZ, Dowództwo Garnizonu Warszawa, Wojska Obrony Terytorialnej, Wojska Obrony Cyberprzestrzeni, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, Żandarmeria Wojskowa, Wojskowa Służba Zdrowia. Swoją ofertę przedstawiły również wszystkie uczelnie wojskowe w Polsce. Zaplanowano pokazy sztuk walki, występy garnizonowej orkiestry wojskowej z Siedlec, zespołu wokalnego „Przasnyscy Orelowcy” działającego przy klubie garnizonowym „2 Orel” w Przasnyszu, a także odbył się pokaz musztry paradnej.

Na zakończenie nie zabrakło prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

Bardzo serdecznie dziękujemy Dowództwu 14 Batalionu Lekkiej Piechoty w Hajnówce za udzielenie autokaru, którym wesoło i bezpiecznie mogliśmy podróżować na Targi Służby i Pracy.

Bogdan Nowicki